نکاتی برای برش سنگ با یک دستگاه سنگبری

نکاتی برای برش سنگ با یک دستگاه سنگبری

گاهی اوقات دستگاه سنگبری به عنوان دستگاه برش مصالح ساختمانی نیز مورد خطاب واقع می شوند زیرا می توانند مصالح ساختمانی نظیر آجر را نیز به خوبی و درستی برش دهند. اما تفاوت هایی در میان آنها وجود دارد.برای مثال برش سنگ نیازمند یک تیغه ویژه با پوششی از الماس است.

ساییده شدن تیغه الماس بر روی سنگ می تواند ایجاد سر و صدای زیاد ، گرد و خاک خطرناک و گرم شدن بیش از اندازه کند. به همین منظور است که در بیشتر دستگاه های سنگبری ، آب توسط یک مکانیزم مشخص بر روی تیغه و سنگ در حال برش ریخته می شود.

تیغه کاشی دستگاه سنگبری بسیار شبیه به تیغه سنگ دستگاه سنگبری است ولی تیغه برش کاشی کوچکتر ، نازکتر و دارای یک شیار بندی در داخل تیغه است. اما تیغه سنگ دستگاه سنگبری برای برش قطعات بزرگ طراحی شده اند.

نکاتی برای آماده سازی برش سنگ با یک تیغه سنگ دستگاه سنگبری

بدیهی است که تیغه های سنگ برای برش سنگ طراحی و ساخته شده اند. اما تمامی سنگ ها یکسان نیستند. بنا بر سختی و نوع سنگ شما ممکن است مجاب به انتخاب یک تیغه الماس خاص برای دستگاه سنگبری خود شوید.

وسایل محافظی یکی از الزامات برای برش سنگ ، برش مصالح ساختمانی و برش کاشی است. در هنگام برش هر کدام از این مصالح ممکن است تکه هایی از آنها از دستگاه سنگبری رها شده بر با سرعت زیاد با چشم شما برخورد کند که می تواند بسیار خطرناک باشد.

همیشه بررسی کنید که مکانیزم روانسازی آب بر روی تیغه به درستی کار می کند و سپس عملیات برش را انجام دهید.

نکاتی برای برش سنگ ، گرانیت ، بتن و ..

برش خیس نسبت به برش به صورت خشک بسیار مناسب است . اما اگر شما مجبور به استفاده از برش خشک با استفاده از دستگاه سنگبری هستید باید یکسری از اقدامات را برای اینکار انجام دهید. شما باید از یک تیغه مخصوص برش خشک در دستگاه سنگبری استفاده کنید. استفاده از ماسک و تهویه مناسب یکی از الزاماتی است که حتما باید رعایت شود

به یاد داشته باشید که اگر شما قصد دارید از دستگاه سنگبری به صورت برش خشک استفاده کنید نمی توانید یک برش عمیق را به یکباره ایجاد کنید زیرا تیغه به شدت داغ می شود. شما باید این برش عمیق را به چند برش تقسیم کنید و بین هر کدام از این برش ها زمانی را به خنک سازی تیغه سنگبری اختصاص دهید.

شما می توانید جهت پرسش در زمینه نحوه کارکرد دستگاه های شرکت صد صنعت با مشاوران ما در تماس باشید