دستگاه اره نواری افقی

دستگاه اره نواری افقی

اره نواری افقی یکی از دستگاه های محبوب در فروشگاه های ماشین آلات صد صنعت هستند. از بهترین ویژگی های دستگاه های اره نواری افقی می توان به امکان برش مستقیم اشاره کرد. قدرت و نوع طراحی تیغه این اجازه را می دهد که برش انواع مواد سنگین مانند فولاد ، چوب و لوله انجام شود.

این دستگاه ها به طریق هیدرولیکی کنترل می شوند. استفاده از یک سیستم موتور و پمپ ، باعث افزایش قدرت برش و همچنین کاهش فشار و تنش بر روی تیغه می شود.

و یکی از دلایل استفاده زیاد از دستگاه اره نواری افقی در کارگاه ها امنیت بالای آن است.  اره نواری افقی طوری طراحی شده است تا شیت کاری را تا زمانی که اره در حال برش آن است نگه می دارد که باعث انجام یک برش مستقیم و دقیق می شود. زمانی که برش کامل شد دستگاه به صورت اتوماتیک خاموش می شود . این امر امنیت دستگاه را بسیار بالا می برد

این دستگاه دارای قطعات پیچیده زیادی است. برخی از مهمترین آنها شامل :

۱-تیغه : تیغه های اره نواری به صورت دایره ای هستند و بهترین برش با توجه به تیغه مناسب و مواد مناسب به دست می آید. با توجه به کارکرد تیغه ها ، نیاز به تعویض آنها دارید. تعویض تیغه نیاز به کمی دانش و مهارت دارد که بهتر است اینکار را به متخصص بسیپارید.

۲-میز : میز کار شما محلی است که صفحه برش شما قرار داده می شود و آماده برش می شود. دستگاه اره نواری صفحه کاری شما را به صورت اتوماتیک تا پایان گار نگه خواهد داشت. این قسمت تفاوت میان دستگاه اره نواری افقی و عمودی را نشان می دهد

۳-راهنما : راهنمایی برای ایجاد برش های دقیق و مستقیم را به شما ارائه می دهد. شما باید بخش راهنما را برای رسیدن به بهترین حالت دائما بررسی کنید.

۴- مخزن گرد و غبار : یکی از مهمترین بخش های ایمنی دستگاه اره نواری افقی مخزن گرد و غبار آن است که به شما احازه می دهد تا صفحه کاری تمیز و بدون گرد و غباری داشته باشید. گرد و غبار حاصل از برش می تواند باعص مشکلات بینایی و تنفسی گردد پس این مورد بسیار مهم است.

۵-گیره : گیره صفحه کاری شما را نگه خواهد داشت تا شما بتوانید آن را برش دهید. بنابراین ایمنی و عملکرد این قطعه بسیار مهم است.