تیغه های الماس دستگاه سنگبری چگونه ساخته می شوند

تیغه های الماس دستگاه سنگبری چگونه ساخته می شوند

هنگامی که صحبت از برش مواد سخت مانند بتن ، آجر ، سنگ ، گرانیت ، سنگ مرمر و دیگر مواد مشابه می شود ، تیغه دستگاه سنگبری شما تنها با تیغه های الماس خوب کار می کند. برای اینکه بدانید تیغه های الماس چطور کار می کند و چگونه این مواد سخت را می برد اطلاعاتی در مورد چگونگی ساخت این تیغه ها دستگاه سنگبری مفید است.

از آنجا که نمامی تیغه ها یکسان نیستند در این مقاله ما دو مولفه ماده اصلی تیغه های الماس و فرآیند رایج در ساخت آنها را مورد بررسی قرار می دهیم.

هسته اصلی تیغه دستگاه سنگبری

هسته تیغع ها در اکثر موارد به صورت صاف ساخته می شوند. بخشی که شما آن را بر روی محور دستگاه سنگبری خود فیت می کنید و قسمتی که برای سخت کردن قطعات الماس می چرخد و باعث برش مواد می شود. هسته معمولا از فولاد و در ممکن است در معرض عملیات حرارتی در طول ساخت دچار تغییرات فیزیکی ، بسته به اینکه چگونه قطعات الماس متصل می شوند شود.

برای تیغه های مورد استفاده در دستگاه سنگبری با قدرت کمتر هسته فولادی معمولا به طور همزمان با قطعات الماس تولید می شود که زمان ساخت را پایین اما هسته را ضعیف تر می کند.

اما تیغه هایی که برای دستگاه های سنگبری با قدرت بالاتر مورد استفاده هستند به طور جداگانه تولید می شوند.

بخش الماسی تیغه دستگاه سنگبری

این بخش از تیغه هست که عملیات برش را انجام می دهد. گاهی اوقات به صورت یک تکه به دور هسته ساخته شده است. اما در اکثر موارد به صورت دندانه ای از هم جدا شده و شکاف هایی بین بخش های آن به منظور خنک سازی بهتر ایجاد شده است.

ذرات الماس مصنوعی به طور خاص برای سنگ زنی مواد سخت مانند بتن هستند. با استفاده از الماس مصنوعی می توان کنترل بیشتری بر اندازه ، شکل و وضوح آنها داشت. الماس ها را می توان با چندان روش به هسته متصل مرد که یکی از رایج ترین آنها ترکیبی از فلزات به نام باند است.