انتخاب تیغه خیس یا دایره ای دستگاه سنگبری برای برش کاشی

انتخاب تیغه خیس یا دایره ای دستگاه سنگبری برای برش کاشی

سنگ یکی از متداول ترین و متنوع ترین مصالح ساختمانی است که امروزه در ساخت و ساز ها مورد استفاده قرار می گیرد . هزاران سال است که از این نوع مصالح به دلیلی قدرت و دوام طبیعی آن در داخل و خارج از خانه استفاده می شده است. اینجا ما بررسی خواهیم کرد که کدام تیغه دستگاه سنگبری برای برش کاشی سنگی مناسب است؟ تیغه خیس یا تیغه دایره ای !

کاشی سنگی

کاشی های سنگی قرن هاست ساخته شده اند و برش زدن آنها نسبتا آسان می باشد. این مواد بسیار مقاوم هستند ، بدون درزگیری تقریبا ضد آب هستند و در برابر آتش و مواد شیمیایی مقاوم اند. از آنجایی که معمولا آبی را جذب نمی کنند در دمای انجماد ، در مقایسه با مصالحی همچون بتن که در این شرایط با انبساط و انقباض آب ترک بر می دارند ، ایستادگی مطلوبی دارند

با وجود دوام آن ، تخته سنگ یک نوع نسبتا نرم از سنگ است. زمانی که شما در حال آماده سازی ابزار ها جهت برش هستید مهم است که به یاد داشته باشید برای برش کاشی سنگی در حال انجام این کار هستید. البته مواردی دیگری مانند تعداد کاشی مورد نظر برای برش و ضخامت هر کاشی نیز مد نظر باید گرفته شود.

برش کاشی سنگی با استفاده از تیغه دایره ای یا مدور

تیغه های دایره ای دستگاه سنگبری بسیار متنوع و قدرتمند هستند همچنین همه گیری آنها دسترسی به آنها را ساده تر نموده است پس وسوسه کننده است که به جای استفاده از یک تیغه خیس مخصوص ، از اره های دایره ای استفاده نمایید

در واقع باید گفت بریدن کاشی های سنگی با تغغه دایره ای امکان پذیر است اما باید به چند نکته توجه داشت.

برش کاشی های سنگی بزرگ و یا مقدار زیادی کاشی سنگی بزرگ با تیغه دایره ای دستگاه سنگبری دست و پا گیر است و هزینه ای که شما با استفاده نکردن از تیغه مخصوص پس انداز کردید ، در پروژه های بزرگ ، در زمان زیادی که صرف می شود از بین می رود.

تیغه مدور دستگاه سنگبری باید دارای یک الماس مخصوص سنگ های نرم مانند تخته سنگ باشد .

بر خلاف تیغه کاشی ، تیغه دایره ای برای برش خیس طراحی نشده است. برخی افراد آب را با دقت بر روی تیغه در حال برش می ریزند که این بسیار خطرناک است. تیغه های خاص نیازمند برش خشک هستند و شما برای عدم داغ شدن بیش از حد تیغه می توانید گاها برش را متوقف و یا از برش های کم عمق استفاده کنید.

برش خشک با تیغه دایره ای دستگاه سنگبری باید در مجیطی انجام شود که دارای تهویه مطلوب هوا باشد و حتما همراه با ماسک مناسب این کار انجام شود.

برش کاشی سنگی با استفاده از تیغه خیس 

هر نوع تیغه خیس ، برای سنگبری و یا برش مصالح دیگر ، فرآیند برش کاشی سنگی را آسانتر می نماید که این امر در پروزه های بزرگ بیشتر به چشم می آید. برش سنگ با استفاده از تیغه دایره ای برای کارهای کوچک مناسب است اما استفاده از اره مخصوص کاشی مزیت های زیر را دارا می باشد :

برش بهینه تر ، صاف تر و حرفه ای تر انجام خواهد شد و مار بسیار آسانتر برای شما خواهد بود

تیغه خیس ، به شما این امکان را می دهد که با خیال راحت به برش به صورت خیس بپردازید بدون اینکه نگران شوک الکتریکی و یا مسائل خطرناک دیگر باشد.

استفاده از برش خیس بدن ایچاد گرو عبار بوده و برایری سلامتی شما ایجاد مشکل نخواهد کرد.

همچنین زمانی که تیغه توسط آب خنک می شود شما می تواند برش های عمیق تر بزنید و کار طولانی تری در واحد زمان انجام دهید .