چگونگی تیز کردن تیغه الماس دستگاه سنگبری

چگونگی تیز کردن تیغه الماس دستگاه سنگبری

یکی از شایع ترین مشکلاتی که آماتورها در استفاده از دستگاه سنگبری دارند این موضع است که زمانی که از یک تیغه الماس دستگاه سنگبری استفاده می کنند تنها تا نیمه ای از پروژه این تیغه توانایی اولیه خود را دارد و مانند یک تیغه الماس عمل می کند و عملکرد مطلوب آن پس از گذشتن از نیمه پروژه متوقف می شود.

استفاده از برترین تیغه الماس دستگاه سنگبری قطعا برای شما هزینه زیادی در پی خواند داشت. تیغه های الماس با کیفیت عالی بسیار گران هستند و ممکن است برای شما هزینه زیادی محسوب شود. اما ما در این مطلب به شما روش تیز کردن مجدد تیغه الماس را خواهیم گفت تا از هزینه های اضافی برای دستگاه سنگبری خود اجتناب کنید.

در اصطلاح فنی ، زمانی تیغه الماس دستگاه سنگبری شما کند شده و شما ان را تیز می کنید “Dressing the blde” نامیده می شود.در واقع ، دلیل اینکه یک تیغه سنگبری و یا یک تیغه برش کاشی قبل از اینکه عمر مفید آن به پایان برسد کند می شود این است که نوار فلزی نرمی که تیغه الماس دستگاه سنگبری را در نگه داشته پیش از الماس ذوب می شود و برش را برای شما سخت تر می کند

بنابراین مفهوم اساسی شارپ کردن تیغه الماس از بین بردن این حالت می باشد و که می توانیم از موارد جایگزین برای این فلز اسفاده کنیم. چند گزینه مختلف برای استفاده در دسترس است که می توانید از آنها استفاده کنید.

یکی از گزینه های برتر ابرای dRESSING THE bLADE استفاده از dRESSING STONE یا RUBBING STONE است. اینها معمولا نسبتا ضخیم ، یک نوار باریک از سنگ با سطح سایش و سختی خاص است. همچنین شما می توانید از هر چیزی که از سیلیکون کاربید ساخته شده است استفاده نمایید. حتی برخی با استفاه از یک بلوک خاکستر نسبت به تیز کردن تیغه اقدام می کنند که می تواند برای مواقع بسیار ضروری و مقطعی کارساز باشد و راندمان کاری دستگاه سنگبری شما را افزایش دهد.

در ابتدا ، بررسی کنید که برخی لبه های قابل مشاهده در تیغه وجود دارد یا خیر . اگر تمام لبه ها فرسوده شده بود ، تیز کردن تیغه برای شما مفید نخواهد بود و باید به فکر خریدن یک تیغه نو برای دستگاه سنگبری خود باشید. اما اگر این مقدار جزئی بود شما به سادگی سنگ پاسنمان یا “dressing stone” را در مقابل تیغه قرار دهید و تنظیم کنید ارتفاع سر برش را به طوری که لبه تیغه توسط سنگ پوشیده شده باشد.

سپس مطمئن شوید که جریان آب برقرار است و مشکلی در هنگام کار پیش نمی آید.

زمانی که تیغه در سمت دیگر است ، سنگ پانسمان را کمی عقب جلو کنید تا بتوانید برش جدیدی ایجاد کنید. این فرآیند را چندبار تکرار کنید ، توجه کنید که یک برش را در یک جا دوبار تکرار نکنید.

تیغه های دستگاه سنگبری ایتالیایی شرکت صد صنعت با توجه به استانداردهای لازم تولید شده و کیفیت مطلوبی را دارا می باشند.